Akşener'den YSK'nın İstanbul kararı öncesi son hamle! Skandal açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral  Akşener  partisinin grup toplantısında konuştu.  Akşener  , yerel seçim sonuçlarına değinerek ,  İstanbul  seçimleri ile ilgili alınacak olası bir iptal kararına yönelik tehditvari aç

haber7
0

Akşener grup toplantısında yaptığı konuşmada ,  YSK  nın partilerin itirazlarını dikkate alarak rutin hukuki süreci işletmesine sert çıkarak bu sürece müdahale olarak algılanacak ifadeler kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı  Akşener  ,  İstanbul  seçimleri ile ilgili nihai kararın çıkmasına az bir süre kala  YSK  nın kararını etkilemeye yönelik açıklamalarda bulundu. 

RUTİN SÜRECE KUMPAS DEDİ

Akşener ,  İstanbul  seçimleri ile ilgili devam eden sürecin "milli iradeye bir kumpas" denemesi olduğunu olası bir iptal kararını milletin asla kabul etmeyeceğini ifade etti.

 

 

YSK nın kararını etkilemeye dönük söylemleri dikkat çeken  Akşener  , Cumhurbaşkanı Erdoğan ı hedef alan ifadeler de kullandı. Meral  Akşener  açıklamaları özetle şöyleydi;

"Tekrar tekrar sayımlarla ve iptal çabaları ile devam eden bu süreç açıkça söylüyorum milli iradeye bir kumpas denemesidir. Ülkemize ve milletimize bu kötülüğü yapmayın.  İstanbul  seçimlerine demokrasi ve hukuk dışı bir müdahale yalnızca Millet İttifakına oy vermiş vatandaşlarımızı değil Cumhur İttifakına oy vermiş vatandaşlarımızı da rencide eder. İradesini beyan etmiş milletimizin tamamını rencide eder. 

 

 

Bu tür bir oyun size verilen oyları da gayrimeşru ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =