Sınırda ele geçirildi! Tam 6 milyon 500 bin lira değerinde...

Gümrük Muhafaza ekiplerince Sarp Sınır Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda 6  milyon   500  bin  lira   değerinde  627 bin  500  paket kaçak sigara  ele  geçirildi.

haber7
0

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğünce yürütülen sigara kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında , Gürcistan’ın Poti Limanı’ndan Sarp  Gümrük  Kapısı na bir araçla kaçak sigara sevk edileceği , farklı beyan verilmek suretiyle  Gümrük  işlemlerinin gerçekleştirilmeye çalışılacağı bilgisi edinildi.

İstihbarat Bilgi Sistemi üzerinden söz konusu araca ait firma , şoför ve güzergah bilgileri detaylı olarak incelendi. Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Operasyon Birimleri ile Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce oluşturulan bir ekip elde ettikleri bilgilerle belirlenen firma , araç ve şahısları takip altına aldı.

İşlemleri takip altında tutulan bir aracın Sarp  Gümrük  Kapısı na gelişinin ardından şoför ve TIR , CCTV kamera sistemleri üzerinden takibe alındı. Yapılan  Gümrük  işlemleri sırasında taşıyıcı firma tarafından söz konusu aracın yükünün cam bardak olarak beyan edilmesi üzerine araç , x-ray sistemine sevk edildi. Yapılan tarama neticesinde şüpheli yoğunluk tespit edilerek tır arama hangarına alındı.

TIR da bulunan  Gümrük  güvenlik mühürleri söküldüğünde , araçta bulunan eşyaların tamamının sigara olduğu görüldü. Yapılan sayım ve tespitte 627 bin  500  paket  kaçak sigara  bulunduğu belirlendi.  ele  geçirilen sigaraların tahmini piyasa değerinin 6  milyon  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =