Ücretsiz olduğunu duyanlar akın etti! Böyle kuyruk görülmedi

Edirne'de düzenlenen "9. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali" kapsamında "Acı Biber Yeme Yarışması" düzenlendi , vatandaşlara ciğer ikram edildi.

haber7
0

Festivalin son gününde ,  Edirne  Valisi Ekrem Canalp , Belediye Başkanı Recep Gürkan ve tava ciğer ustaları , Atatürk anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı nın okunmasının ardından ,  Edirne  Belediye Bandosu "Tava Ciğeri Marşı"nı seslendirdi.

Vali Canalp , Saraçlar Caddesi nde kurulan platformda yaptığı konuşmada , hem dünyanın en büyük tavasının hem de en iyi tava ciğer ustalarının  Edirne  de  olduğunu  söyledi. 

Turizmin , Türkiye ve  Edirne  için çok kıymetli  olduğunu  ifade eden Canalp , gastronomi turizminin Türkiye ve  Edirne  de geliştiğini , bu kapsamda çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Belediye Başkanı Gürkan da Osmanlı ya başkentlik yapan  Edirne  nin zengin bir mutfağa sahip  olduğunu  dile getirdi.

Tava ciğerin de bu mutfak içerisinde yer aldığını aktaran Gürkan , gastronomi turizmi kapsamında kentin çok sayıda turist çektiğini belirtti.

Canalp ve Gürkan , konuşmaların ardından tava ciğeri pişirdi. 

 Acı biberden gözleri yaşardı 

Festival kapsamında "Acı Biber Yeme Yarışması" da düzenlendi. 10 kişinin katıldığı yarışmada , verilen süre içerisinde 3 tabaktaki 30 acı biberi yiyen birinci oldu.

Yarışmayı en kısa sürede acı biberleri yiyen Aykut Pekkeski kazandı. Yarışmanın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =