Üzen olay! Ağaç dalları arasında şişmiş halde bulundu

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde ceratta ceratta türü deniz kaplumbağası deniz kıyısında ölü bulundu.

haber7
0

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’ya bağlı Değirmenaltı’nda sahil kesiminde gezen vatandaşlar kıyıda ağaç dalı  arasında  sıkışıp kalmış vaziyette ölü bir ceratta cerattanın olduğunu fark etti. Vatandaşlar bunun üzerine durumu yetkililere bildirdi.

“HAYVAN ÇOK ŞİŞMİŞ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bedia İlerler , “Vatandaşlar görmüşlerdi. Dünden beri oradaymış. Bana telefon ettiler. Sahilde yürüyüş yaparken bir ceratta cerattaya rastladıklarını canlı zannederek yanına gittiklerini ölü olarak görünce çok üzüldüklerini söyledi. Ondan sonra bende geldim aynı yerde buldum hayvanı. Çok üzücü bir olay. Gemilerin ağlarına takılarak geliyorlarmış. Gerekli mercilere haber verdik sanıyorum ki alacaklar oradan almaları da çok zor olacak çünkü hayvan çok şişmiş. Sanıyorum ki denizden yaklaşarak alacaklar ve ondan sonrada gömecekler” dedi.

Bunun üzerine yetkililer deniz kıyısında ağaç  dalları   arasında  sıkışmış  halde  ölü bulunan ceratta cerattayı olduğu yerden çıkarmak için çalışma başlattı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =