O müezzin konuştu: Müslüman olmayanlar bile ağlayarak ayrılıyor

Bursa'daki tarihi Yeşil Cami'nin müezzini  Recep Uyar  , cami ve türbeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçileri , farklı makamlardaki vakit ezanlarını okuyarak hayran bırakıyor.

haber7
0

Dünyanın ve  Türkiye  nin pek çok yerinden  Yeşil Cami  ye gelen ziyaretçiler ,  müezzin  Uyar ın okuduğu ezanı dinlemeden camiden ayrılmıyor. Uyar , ezanı vakitlerine göre farklı makamlarda okuyarak hem ziyaretçileri hem de cami cemaatini derinden etkiliyor.

Camiye gelen her dinden ziyaretçinin  müezzin   Recep Uyar  ın okuduğu ezanı hayranlıkla dinlediği görüntüler sosyal medyada da ilgi görüyor. Ziyaretçiler , Uyar ı hem dinliyor hem de görüntülerini çekip sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. 

İzmit te 20 yıl imam hatiplik yaptıktan sonra 2002 de  Bursa  daki  Yeşil Cami  ye  müezzin  olarak atanan Uyar , AA muhabirine , ezanın İslamiyet in simgelerinden biri olduğunu söyledi.

Uyar , ezanın farklı makamlarda okunmasının  Türkiye  ye has olduğunu belirterek diğer İslam ülkelerinde her vaktin aynı tonda okunduğunu dile getirdi.  Yeşil Cami  nin yerli ve yabancı misafirlerin gelmesiyle ayrı bir anlam ifade ettiğini anlatan Uyar , "Bizim amacımız ,  Bursa  mıza ,  Türkiye  mize dışarıdan ve içeriden gelenlere , önce vatanımızı , milletimizi , İslam ı , camimizi sevdirmek , olanca hoşgörümüzle onlara bildiklerimizi anlatarak memnun bir şekilde buradan uğurlamak." dedi. 

MÜSLÜMAN  olmayanlar  BİLE BURADAN AĞLAYARAK AYRILIYORLAR

Uyar , Osmanlı dan bugüne ezan ve Kur an-ı Kerim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =