Anne ve babalar dikkat! Ölüm gününü koluna kazımış...

Mavi  Balina  kurbanı Sevda E.’nin arkadaşları oyunla tanıştıkları günden toplu  intihar  girişimine kadar yaşananları anlattı: "Bir şey olmaz dedik ama  oyun  bizi içine çekti."

haber7
0

Van Tuşba’da 2 Nisan’da Mavi Balina’dan etkilenerek Akköprü Kayalıkları’ndan atlayan ortaokul öğrencisi Sevda E.’nin (14) ölüme nasıl sürüklendiğini arkadaşları anlattı. Olay günü polislerce kurtarılan Sevda E.’nin aynı yaştaki yeğeni Suna E. ile sınıf arkadaşları Berfin M. ve Gülcan A.’nın psikolog eşliğindeki ifadelerine AKŞAM ulaştı. ‘Bağımlısı olacak kadar aptal değiliz’ diyerek şubat ayında oyuna başladıklarını söyleyen Suna E. şöyle konuştu: “Sevda ile oyuna başlama amacımız babasının ölümünün ardından  ölüm sonrası hayatı çok merak etmemizdi. Oyunun bizi bağımlısı haline getiremeyeceğini , bir yerden sonra duracağımızı sanıyorduk. Çok yanılmışız.” 

Kolumdaki ‘F57’ yazısından tanıdı

İlk görevim olarak  koluna  F57 yazdığını , bunu fark eden bir arkadaşının Mavi  Balina  oynadığını anlayarak kendisini öğretmene şikayet ettiğini söyleyen Suna E. , “Ailem okula çağrıldı , bilgi verildi. Oynamayı bıraktım ama Sevda beni yeniden ikna etti. İlk başta ölümü merak ediyordum , sonra korktum. Bunu kızar diye Sevda’ya söyleyemedim” diye konuştu. 

Ölüm gününü dövmesine saklamış

Sevda ve Suna’nın kolunda ‘02.04.2019’ ve ‘kalp’ resimli dövme olduğunu söyleyen Berfin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =