İşkur'dan İstihdam açıklaması!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya , yüz binlerce işverenin çalıştıracak eleman beklediğini belirterek , "Onun için biz artık nitelikli işlere yönelmeliyiz." dedi.

haber7
0

Sakarya nın Adapazarı ilçesindeki Demokrasi Meydanı nda düzenlenen 6. Sakarya Ar-Ge , Girişimcilik ve İstihdam Fuarı nın (SAGİF) açılışında konuşan Uzunkaya , Türkiye nin son yıllarda işsizlikle mücadele ve  istihdam  noktasında tüm dünyanın dikkatlerini üzerinde toplayan bir ülke olduğunu söyledi.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü nün (OECD) 2018 yılı iş gücüne dair istatistiklerini açıkladığını anımsatarak , "2007-2018 yıllarını birlikte mütalaa ettiğimizde 12 yıllık süreçte Avrupa Birliği ne üye 28 ülkenin iş gücüne dahil olan nüfusu 10 milyon 186 bin , Türkiye nin ise 9 milyon 476 bin kişidir. Yani bunun anlamı şudur; Avrupa nın 28 ülkesi ne kadar yeni iş gücüne iş imkanı bulacaksa Türkiye de tek başına bu kadar iş gücüne  istihdam  imkanı oluşturmak durumundadır." diye konuştu.

Türkiye nin bu süreçte 7 milyon 984 kişiyi  istihdam  ettiğini fakat Avrupa da 1 , 2 , 3 milyonu bulan ülkelerin kendilerini başarılı addettiğine dikkati çeken Uzunkaya , Türkiye nin tüm Avrupa ülkeleri kadar  istihdam  gerçekleştirdiğini vurguladı.

"TÜRKİYE NİN ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARIN FARKINDA"

Uzunkaya , İŞKUR olarak son 40 günde 81 ilde kırılması zor olan bir rekoru kırarak , "İŞKUR Kampüste" etkinlikleri kapsamında 137 program gerçekleştirdiklerini belirterek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =