İstanbul için geri sayım başladı!

AK Parti’nin  İstanbul  seçimleriyle ilgili olağanüstü itirazını “kısmen” kabul eden  YSK  , inceleme için ilçe seçim kurullarına 5 günlük süre verdi. İlçe seçim kurull

haber7
0

Yüksek Seçim Kurulu nun (YSK) , AK Parti nin  İstanbul  daki seçime dönük kamu görevlisi olmayan sandık görevlileri ile kısıtlı 41 bin 132 seçmenin araştırılmasına ilişkin kararının ardından gözler ilçe seçim kurullarına çevrildi. Beş gün içinde çalışmaları tamamlaması gereken ilçe seçim kurulları , kısıtlı ve zihinsel engelli olduğu iddia edilen seçmenlerin kısıtlılıklarına ilişkin mahkeme kararlarını temin edecek , ardından bu kişilerin oy kullanıp kullanmadığını araştıracak. Sandık kurulu başkan ve memur üyelerini gösterir listenin dışında görevlendirme yapılıp yapılmadığına bakacak. Ardından  YSK  ,  İstanbul  ile ilgili nihai kararı verecek.

ÇALIŞMAYA BAŞLADI

YSK , AK Parti ve MHP nin olağanüstü itirazlarını görüşürken ,  İstanbul  daki tüm ilçe seçim kurullarında önceki gün alınan ara kararlar uyarınca çalışmalar başladı.  YSK  , önceki gün 41 bin 132 seçmen ile memur olmayan sandık kurulu başkan ve üyelerinin araştırılmasını kararlaştırdı. Beş gün içerisinde çalışmayı tamamlayıp  YSK  ya sunması gereken ilçe seçim kurulları yapacağı çalışma şöyle:

TUTANAK ALTINA ALINACAK

AK Parti itiraz dilekçesinde 2 bin 732 kısıtlı seçmenin oy kullandığını belirtti. İlçe seçim kurulları öncelikle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =