İlk darbeyi onlar vuracak

Münbiç için hazır olduklarını belirten Hamza Tugayı Komutanı Seyfettin Polat , harekat öncesi şehirdeki tüm hendek ve tünelleri tespit ettiklerini söyledi. Polat , buradaki teröristlere ilk  darbeyi  ‘Ka

haber7
0

Fırat’ın doğusuna yönelik olası harekat kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sınır hattına asker ve mühimmmat sevkiyatı devam ederken; sınır hattının diğer ucundaki Özgür Suriye Ordusu’nda (ÖSO) da hazırlıklar sürüyor.  ÖSO  içinde ‘Özel Kuvvetler’ olarak bilinen Hamza Tugayının Komutanı Seyfettin Polat , harekatın hazırlıklarını  anlattı.

TÜNELLERİ BELİRLEDİK

Emrindeki 4 bin 500 askerin tamamının özel olarak eğitildiğini belirten Polat , “Olası  Münbiç  harekatına karşı hazırız. Terör örgütünün tüm karşı hamlelerine göre hazırlıklarımızı yaptık. Nerelere hendek kazdıklarını , nerelere tüneller inşa ettiklerini tek tek belirledik. Harekat esnasında teröristlerin kaçış güzergahlarına kadar her ayrıntıyı plana döktük” dedi.

KARTALLAR ÖZEL TİMİ

Harekete geçmek için Türkiye’den emir beklediklerini söyleyen Polat , 6 bin kişi arasından seçtikleri 20 kişilik timden de söz etti. Özel oluşturulan timin 3 ay eğitim gördüğünü belirten Polat , şunları söyledi: “Özellikle terör örgütü ile sıcak temasta bu birlik yer alacak. Bina ve hendeklere gizlenen teröristlere yönelik ilk  darbeyi  20 kişiden oluşan Kartallar Özel Timi vuracak.”

Münbiç’i ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =