367'nin mimarı Sabih Kanadoğlu ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı’nı Meclis’in seçmesine engel olan  Sabih   Kanadoğlu  yeniden hortlayarak Türkiye Hükümet Sistemi'ni eleştirdi.

haber7
0

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla düzenlediği “Milli Mücadelenin 100. Yılında Ulusal Egemenlik ve ADD’nin Tarihi Sorumluluğu”Sempozyumu , Av. Özdemir Özok Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.YENİ SİSTEME "UCUBE" DEDİ

Sempozyumda , Yargıtay Onursal Başsavcısı  Sabih  Kanadoğlu  Türkiye nin yönetiliş şekliyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kanadoğlu , yaptığı açıklamada , Türkiye nin  hükümet sistemini “ucube” bir rejim olarak niteledi.

SKANDAL SÖZLER

Kanadoğlu Cumhuriyetin değiştirilemez iki maddesinin adının aynı kaldığını ama içinin boş kaldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bu , gerçekte bir tek adam rejimidir. Cumhuriyetin değiştirilemez 2. maddesinin aynen muhafaza edildiğini ama içeriğinin tamamen boşaltıldığını görüyoruz. Kuvvetler ayrılığı ilkesi anayasada yerini muhafaza etmektedir ama gerçekte yoktur. Yasama , kendi bütçesini yapamaz hale getirilmiştir. Yürütme de tek adamın emrindedir. Yargı zaten bağımsız değildir. Özellikle 12 Eylül 2010 anayasa referandumu ile tek adama biat eden bir ‘yargı’ bütünüyle oluşturulmuştur”

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =