Emniyet Genel Müdürü'nden Sözcü'ye yalanlama!

 Emniyet   Genel   Müdürü  Celal Uzunkaya  Sözcü  Gazetesi’nin , Kılıçdaroğlu'na saldırı anında yaşananlarla ilgili iddialarını yalanladı.

haber7
0

Celal Uzunkaya şu açıklamayı yaptı: 

24.04.2019 tarihli Sözcü gazetesinde “Gözü Dönmüş 1000’in Üzerinde Kişi Vardı” manşetiyle verilen haberde geçen konular içerisinde şahsımla ilgili olan ve bana ait olmadığı halde benim açıklamammış gibi bir algıya yol açan ve bu nedenle de düzeltme / açıklama yapma ihtiyacı duyulan hususları kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum.

"JANDARMAYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMAM BULUNMAMAKTADIR"

1- “Cenaze töreninin yapıldığı yerin jandarma bölgesi olduğu ve jandarmanın aldığı güvenlik tedbirlerinin yetersiz olduğu ve sadece emniyetin tedbir aldığı , jandarmanın hiçbir gayretinin ve tedbirinin bulunmadığı , şahsımın orada görevli olmadığı halde özellikle çıkan hadiselere tek başına müdahale ettiği vb.” anlamına gelecek bir açıklamam bulunmamaktadır.

"İL JANDARMA KOMUTANI , İL EMNİYET MÜDÜRÜ , İLÇE KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI YANIMDAYDI"

Kaldı ki , günlerdir televizyon ekranlarında yayınlanan görüntülerden de anlaşılacağı üzere cenaze töreni öncesi , esnası ve sonrasında jandarma ve polis birlikleri kalabalığın içinde ve önünde görev yapmakta , benim megafonla yaptığım konuşma esnasında da gerek İl Jandarma Komutanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =