Bilim Seyyahları İşkodra'da gerçekleşti!

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştiren , Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığınca desteklenen  Bilim   Seyyahları  Balkanlar 3 projesi ikinci durağı olan İşkodra’da gerçekleşti.

haber7
0

Açılış Programı’na milli marşlarla başlandı. Haxhı Sheh Shamıa Okulu Müdürü yaptığı açıklamada "Çok değerli öğrenciler ve sevgili  Bilim  severler ,  Bilim  ve kültürle dolu bu ortamda bulunduğumuz için çok memnunuz. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Haxhı Sheh Shamıa Medresesi ortaklığıyla gerçekleştirilen festivale destek veren herkese bilhassa Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’na aramızda bulunan temsilci Fatma İnce aracılığıyla teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bilgilerin pratik hale geldiği bu projenin amacı öğrencilerimizin bilime olan sevgisini arttırmaktır. Burada kurduğumuz kardeşlik bağlarının baki olması dileğiyle , bir sonraki  Bilim  Seyyahları’nda görüşmek üzere" dedi. 

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mithat Tekçam konuşmasında  "Bilim  Seyyahları  Projesi  2015 yılında İstanbul’da başladı. 2017 yılında Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı desteğiyle yurtdışı macerasına başladı. Şuana kadar 3 Kıtada 11 ülkeye ulaştı. Şimdi de İşkodra’da  Bilim  severlerle buluşuyor. Bu projeyle gençlere bilimi sevdirmeyi onları bilimin eğlenceli dünyasına yolculuğa çıkarmak ,   Bilim  üzerinden kardeşlik köprüleri kurmak istedik. Bu vesileyle bizleri destekleyen Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı , İstanbul Derneği ve Haxhı Sheh Shamıa ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =