İBB'de CHP'lilerden akıl almaz hareket!

 İBB  Meclisi'nde var olan iki komisyona paralel olarak benzer iki komisyon daha kurmayı teklif eden CHP'liler , bu teklif AK Partililer tarafından kabul görmeyince ortalığı ayağa kaldırdı. CHP'ye yakın medya da bu çarpı

haber7
0

Haber7.com - Detay haber

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi nde , Belediye Meclisi nde  CHP  "cinsiyet eşitliği ve uyuşturucu ile mücadele komisyonu" kurulmasını teklif etti.

Ancak  İBB  Meclisi nde zaten var olan  Sosyal Hizmetler Komisyonu  içerisinde "uyuşturucu ile mücadele" aktif bir şekilde sürdürülüyor.

 

 

Bu nedenle AK Partili üyeler , diğerine paralel ikinci bir komisyonun kurulmasının gereksiz olduğu gerekçesiyle bu öneriyi reddetti. Hemen ardından ise sosyal medyada ve  CHP  ye yakın medyada yoğun bir çarpıtma ve halkı yanıltma faaliyeti başlatıldı.

Söz konusu yayın organlarında özetle , "AK Parti ve  MHP  uyuşturucuyla mücadeleye engel oluyor" algısı yayılmaya çalışıldı.

M. TEVFİK GÖKSU: ZATEN VAR OLAN KOMİSYONLA DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK PROJELER YAPTIK

Konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından bir açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı |  İBB  Meclisi  AK Parti  Grup Başkanvekili  Mehmet Tevfik Göksu  şu ifadeleri kullandı:

"İBB Meclisimizde zaten var olan SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONU sayesinde Büyükşehir Belediyemiz “Uyuşturucu ile Mücadele” konusunda yıllardır ciddi çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Bu nedenle yeni komisyon bir kurulmasına ihtiyaç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =