YSK'ya İstanbul itirazlarında son durum

Dün gerçekleşen 5 ,5 saatlik toplantının ardından bugün de itirazlar görüşülmeye devam edilecek. Olumlu ya da olumsuz bir kararın bu hafta açıklanması bekleniyor.

haber7
0

YSK nın dün saat 14.00 te başlayan toplantısında , AK Parti ve MHP nin yaptığı olağanüstü itirazlar ile AK Parti nin Büyükçekmece seçim sonuçlarına yaptığı itiraz ele alındı.

SAATLER SÜREN SUNUM

AK Parti nin YSK temsilcisi Recep Özel in ,  YSK  üyelerine partisinin iddialarıyla ilgili 2 ,5 saatlik bir sunum yaptığı toplantıda , CHP ve HDP temsilcilerinin de görüşlerini dile getirdiği öğrenildi.

Kurul , itirazları görüşmeye bugün saat 11.00 de devam edecek.

İTİRAZLAR

AK Parti nin olağanüstü itiraz dilekçesinde , oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu , oy kaydırmaları yapıldığı , kayıp oy pusulalarının bulunduğu , kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı , sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı iddia edilmişti.

AK Parti ,  İstanbul  seçiminin iptali için  YSK  ya , KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin bulunduğu listeyi içerir ek dilekçe de sunmuştu.

AK Parti nin  YSK  temsilcisi Recep Özel , Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını yapmış ama bu itirazın içinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazların da yer alması nedeniyle olağanüstü itirazla birlikte görüşülmesini istemişti.  YSK  da bunu kabul etmişti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =