AK Parti'den ilk açıkllama: YSK'ye en kapsamlı dosyayı verdik

 AK Parti   YSK  Temsilcisi Recep Özel Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) bu güne kadar verilmiş en  kapsamlı   dosyayı  sunduklarını belirterek , "Bizim belgelerimiz , delillerimiz sağlam" dedi.

haber7
0

Özel ,  YSK  dan ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada , bugün yapılan toplantıda İstanbul seçimiyle ilgili itiraz dilekçelerinin ele alındığını , daha sonra kendisine söz verildiğini ifade etti.

Yaklaşık 2 ,5 saat süren bir sunum yaptığını aktaran Özel , şunları söyledi:

"KURUL ÜYELERİNİN SORULARI OLDU ONLARI DA CEVAPLADIK"

"Sunumun içeriği dilekçemizin kısa bir özetiydi. Olaylar , iddialar ,ayrıca dilekçe ekindeki tüm belge ve bilgileri tek tek kurul üyelerine göstererek , klasörler içinde , içi boş deliller , evraklar olmadığını , sonuca nedenli etkili belgeler , bilgiler olduğunu ifade etmiş olduk. Bunların görsellerinide sunarak bir sunum yaptım. Kurul üyelerimizin arada soruları oldu , onları dacevapladık. Bu süreçle ilgili daha farklı hukuki görüşler elimizde vardı. Onlarıda Kurul üyeleriyle paylaşma imkanı oldu."

Recep Özel , kendi sunumumun tamamlanmasının ardından diğer partilerintemsilcilerine de cevap hakkı verildiğine işaret ederek , ardından Kurulüyelerinin bir değerlendirme yapması için toplantının yarına bırakıldığınıkaydetti.

İddialarının tamamının sağlam olduğuna dikkati çeken Özel , "Belgeninbilginin havada uçuştuğu bir şey yok. Tamamen sağlam." dedi.

"2014 TEKİ ANKARA SEÇİMİYLE MUKAYESE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =