Bakan Pekcan'dan 23 Nisan mesajı

Ticaret Bakanı  Ruhsar Pekcan  , "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın , bayrak ve millet sevgisi ile yetişmesi , büyük ve güçlü Türkiye'ye öncülük etmesi , ülkemizi yüksek g

haber7
0

Ticaret Bakanı  Ruhsar Pekcan  , "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın , bayrak ve millet sevgisi ile yetişmesi , büyük ve güçlü Türkiye ye öncülük etmesi , ülkemizi yüksek gelirli ülkeler seviyesine çıkarması en büyük dileğimizdir." ifadesini kullandı.

Pekcan ,  23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda , Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 99 uncu kuruluş yılının gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını belirtti. 

Pekcan ,  23 Nisan  1920 nin , aziz Türk Milleti nin bağımsızlık ruhuyla ve gönül birliğiyle inşa ettiği , milletin iradesini temsil eden , İstiklal Mücadelesi nin sembolü TBMM nin açıldığı kutlu bir gün olmasının yanı sıra Türkiye nin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından olduğuna dikkati çekti.

Söz konusu tarihi; "milli iradenin , millet egemenliğinin , birlik ve beraberlik ruhunun en önemli göstergesi" olarak nitelendiren  Pekcan  , şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk , halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözleriyle tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın; bayrak ve millet sevgisi ile yetişmesi , büyük ve güçlü Türkiye ye öncülük etmesi , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =