MÜSİAD'tan Latin Amerika hamlesi!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) , Venezuela , Meksika ve Kolombiya’dan sonra Şili’de de  temsilcilik  açtı.

haber7
0

MÜSİAD dan yapılan açıklamaya göre , "Ticaret Diplomasisi" vizyonu doğrultusunda küresel ölçekte şube ve  temsilcilik  sayısını artırmaya devam eden dernek , dünyanın her noktasına ulaşma hedefiyle şube ve  temsilcilik  sayısını artırmaya ve iş birliği anlaşmaları imzalamaya devam ediyor. 

 

 

2019’u "Latin  Amerika  ve Asya-Pasifik Yılı" ilan eden  MÜSİAD  , Venezuela , Meksika ve Kolombiya’dan sonra Şili’de de  temsilcilik  açılışı gerçekleştirdi. Bu açılış ile  MÜSİAD  , 94 ülkede 224 nokta temsil noktasına ulaştı. 

"MÜSİAD olarak bu bölgede etkin bir rol oynamayı hedefliyoruz"

 

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen  MÜSİAD  Genel Başkanı Abdurrahman Kaan , MÜSİAD’ın son yıllarda Güney Amerika’ya yönelik özel bir gayret içerisinde olduğunu , bu bağlamda teşkilatlanma çalışmalarına hız verdiklerini bildirdi. 

Latin Amerika’nın 550 milyonu aşkın nüfusu , 2 trilyon doları aşkın GSYH ve 700 milyar dolarlık ticaret hacmi ile çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Kaan ,  MÜSİAD  olarak bu bölgede etkin bir rol oynamayı hedeflediklerini aktardı. 

Türkiye ile Şili arasındaki ticari ilişkilerin her geçen yıl daha da iyileştiğini belirten Kaan , bu yılın ocak-şubat aylarında iki ülke arasındaki ticaret hacminin 78 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =