5. Uluslararası İzmir Sanat Bienali’ne Geri Sayım Başladı

Bu yıl ”Dünya Ötesi” başlığı ile düzenlenecek 5.  Uluslararası   İzmir   Sanat  Bienali’ne  Geri   Sayım  başladı. Bienal’e yurtdışından 4 , Türkiye’den 75 sanatçı katılacak. 111 eser bienal s&u

haber7
0

5.  Uluslararası   İzmir   Sanat   Bienali  , bu yıl 3-6 Mayıs tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı  İzmir  Devlet Resim Heykel Müzesi Konak , T.C Kültür Bakanlığı  İzmir  Devlet Resim Heykel Müzesi Kültürpark  Sanat  Galerisi ve Seba  Sanat  Galerisi’nde düzenlenecek. Bienal’e Kolombiya , Rusya , Hindistan , Peru’dan 4 sanatçı katılacak. Türkiye’den ise 75 sanatçı bienal kapsamında eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.

5.  Uluslararası   İzmir   Sanat   Bienali  açılış T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı  İzmir  Devlet Resim Heykel Müzesi’nde 3 Mayıs’ta , saat 17:30’da gerçekleşecek.

GÖBEKLİTEPE SÜRPRİZİ

“Dünya Ötesi” temasıyla düzenlenecek festivalde ‘Su’ grubu sanatçıları , 4. Altın şehir projesi kapsamında Göbeklitepe’den çıkan 32 eseri kendi tarzlarında yorumladı. 2019’un Göbeklitepe Yılı seçilmesi nedeniyle bu eserler de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

5.Uluslararası  İzmir   Sanat   Bienali  , Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulunun , T.C Kültür ve Turizm Bakanlığının , T.C Kültür ve Turizm Bakanlığının  İzmir  İl Kültür Müdürlüğü , T.C Devlet Resim Heykel Müzesinin salon desteği ile Seba  Sanat  Galerisi’nin destek ve himayelerinde gerçekleştirilecektir.

Bienale katılacak sanatçılardan birisi de Medipol Üniversitesi öğretim görevlisi , ressam Seval Özcan olacak. Tuval ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =