Amasya'da üretilip 15 ülkeye ihracat ediliyor

Amasya'nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Merzifon Elektromotor AŞ'de beyaz eşya için üretilen elektrik motorları 15  ülkeye  gönderiliyor

haber7
0

Gölge kutuplu  elektrik motoru  imal etmek üzere 1999 yılında kurulan Elektromotor AŞ , Merzifon Organize Sanayi Bölgesi nde (OSB) 16 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteriyor.

Firma , 85 çalışanıyla fırın , mini fırın , soğutucu , aspiratör ve davlumbaz üretimi yapan Türkiye ve dünyanın önde gelen üreticilerinin ana tedarikçisi olarak faaliyet gösteriyor.

Ürünlerinin yüzde 30 unu Rusya , İtalya , Ukrayna , Macaristan , Bulgaristan , Özbekistan ve İran gibi 15 ülkeye satan firma , gölge kutuplu  elektrik motoru  konusunda  ihracat  kapasitesini artırmayı hedefliyor.

Firma yetkilisi Tuğçe Kavak , AA muhabirine , üretimde son teknolojiyi kullanarak özgün tasarımlar yaptıklarını söyledi.

Türkiye ve dünyanın tüm beyaz eşya üreticilerine yenilikçi teknoloji , kalite odaklı üretimle elektrik motorları üretmeyi hedeflediklerini aktaran Kavak , "Ürünlerimizin müşterileri Türkiye ve yurt dışında ankastre mutfak ve beyaz eşya üreticileridir. Bugün itibarıyla ürünlerimizi 15 ülkeye ihraç ediyoruz." dedi.

İHRACATTA BU YIL HEDEF 2 MİLYON DOLAR GELİR ELDE ETMEK

Her yıl  ihracat  rakamlarını artırmaya , farklı ülkelere ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Kavak , bu anlamda Ar-Ge ve satış pazarlamaya önem verdiklerini dile getirdi.

İhracattan geçen yıl 1 ,5 milyon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =