ABD ile ticareti artırmak için çalışma grubu hazır

 Ticaret  Bakanı Ruhsar Pekcan , "Türkiye ile  ABD  arasındaki  Ticaret  hacmini 75 milyar dolara çıkarma hedefi doğrultusunda  ABD   Ticaret  Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında ortak  çalışma   grubu  kuruyoruz." dedi. Gö

haber7
0

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ,  ABD  temaslarına ilişkin yaptığı değerlendirmede ,  ABD   Ticaret  Bakanı Wilbur Ross , Başkan Donald Trump’ın kıdemli danışmanı Jared Kushner ile yaptıkları görüşmelerin çok verimli geçtiğini , Türkiye-ABD İş Konseyi ve Amerikan-Türk Konseyi tarafından düzenlenen 37. Ortak Yıllık Konferansı nda da Türk- Amerikan iş adamları ile bir araya geldiklerini anlattı.

 

 

Türkiye ve ABD’nin müttefik ve dost ülkeler olduğuna ancak  Ticaret  hacminin 20 ,7 milyar dolar olduğuna işaret eden Pekcan , iki ülkenin aynı zamanda büyük potansiyele sahip  olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile  ABD  Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmede kararlaştırılan  Ticaret  hacminin 75 milyar dolara yükseltilmesi hedefinin gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalarımızı hızlandıracağız.  ABD   Ticaret  Bakanı Ross ile ticarete konu ürünlerin çeşitlendirilmesi , mevcut potansiyelin daha iyi kullanılması hususlarında ortak çalışma yapılması gerektiği konusunda mutabık kaldık. İki ülke arasındaki  Ticaret  hacmini 75 milyar dolara çıkarma hedefi doğrultusunda  ABD   Ticaret  Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında ortak teknik çalışma  grubu  kuruyoruz.

 

 

ABD ile  Türkiye  arasında havacılık ve savunma , otomotiv , çelik , mücevher , giyim , halı , makine ve parçaları , zeytinyağı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =