Vatandaş şaşkına döndü! Şehirde ilk kez görüldü, dibi yok..

Siirt'te merkeze bağlı Konacık köyünün Demirkapı mezrasında yaklaşık 20 metre derinliğinde 40 metre çapında  Obruk  oluştu.

haber7
0

Demirkapı mezrasında Mazlum Taş a ait buğday tarlasında oluşan obruğu gören çiftçiler , durumu yetkililere bildirdi. Mazlum Taş , gazetecilere yaptığı açıklamada , obruğun 3 gün önce sağanak sonrası oluştuğunu söyledi. Sağanağın ardından çok şiddetli bir ses duyduklarını kaydeden Taş , "Gelip baktığımızda çok derin bir çukur oluştuğunu gördük. Durumu muhtara bildirdik , muhtar da yetkililere iletti. Yetkililer gelip inceleyecek." dedi. 

Obruğun korkutucu olduğunu belirten Taş , yetkililerin bir kaza meydana gelmeden önlem almasını istedi. Çiftçi Adil Taş ise 3 gün önce gece vakti çok şiddetli bir sesle uyandıklarını belirterek , olay yerine gelip baktıklarında derin bir çukurla karşılaştıklarını söyledi. 

Daha önce bu büyüklükte bir çukur görmediğini kaydeden Taş , şöyle devam etti:

 "Çukura taş attım , resmen  dibi  yok.  Obruk  benim evime 150 metre uzaklıkta , gerçekten çok korkuyoruz.  Siirt  te ilk defa karşılaştık , genelde Konya da oluyor. Yetkililerin önlem almasını bekliyoruz." 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =