Suriye'de Beşşar  Esed  rejimine destek veren  Rusya  ve  İran  güçleri  arasında   Deyrizor  ve Halep illerinde çatışmalar yaşandı.

haber7
0

Suriye nin Halep ve  Deyrizor  daki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre ,  Suriye  nin orta kesiminde yer alan  Deyrizor  ilinin Mayadin ilçesinde konuşlu Rus askeri polisleriyle ,  İran  Devrim Muhafızları  arasında  çatışma çıktı.

Çatışmada 2 İranlının öldüğü , 4 Rus askerinin yaralandığı iddia edildi.

İran ve  Rusya  dan henüz resmi açıklama yapılmadı.

Kaynaklar , Halep in doğusunda  İran  destekli yabancı teröristlerin yoğun olduğu Halep Havalimanı yakınlarında da dün Ruslarla  İran  destekli gruplar  arasında  çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Suriye nin Hama ilinde ocak ayında rejim için savaşan ,  Rusya  destekli "Kaplan Güçlerinin 5. Birliği" ile Beşşar  Esed  in kardeşi Mahir  Esed  komutasında ve  İran  destekli "4. Fırka"  arasında  şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =