Ali Demir'den pişkin savunma

ÖSYM’deki FETÖ soruşturması kapsamında ev hapsine alınan eski ÖSYM Başkanı  Ali   Demir  , örgütle mücadele ettiğini ve kendi döneminde hiçbir sınav sorusunun sızmadığını iddia etti. Demir’in s

haber7
0

ETÖ’nün  ÖSYM  yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında ev hapsine karar verilen eski  ÖSYM  Başkanı  Ali  Demir’in ifadesine ulaşıldı. FETÖ üyesi olmadığını ve 2010 KPSS’den sonra göreve geldiği dönemden itibaren bu örgütle mücadele ettiğini savunan  Demir  , 2011 , 2012 ve 2013 yıllarındaki soru hırsızlığı ispatlanmasına rağmen kendi döneminde hiçbir sınav sorusunun sızmadığını iddia etti. FETÖ’nün 2012’deki hakimlik sınavı ile ilgili devam eden soruşturmayı da unutan  Demir  , soruların sızdırıldığına dair somut delil bulunmadığını söyledi.

 

 

SORUMLULUK BENDE DEĞİL

Ayrıca kopya olaylarıyla ilgili inceleme yaptıklarını , kopya çektiği belirlenenlerin sınavının iptal edildiğini anlatan  Demir  , “Kopya işleminin geniş çaplı olduğunu düşünmedik” ifadesini kullandı. ÖSYM’nin kozmik odasındaki bilgisayarlarda FETÖ’cülerin soruları yedeklemek için oluşturduğu arayüz programı sorulan Demir’in , “Teknik şartnameyle alınan bu programda açık olup olmadığını benim bilmem mümkün değil. Açık varsa , programı yapanın sorumluluğundadır” şeklinde kendini savunması da dikkat çekti.

 

 

TEKALAN İLE NE GÖRÜŞTÜN?

Firari Şerif  Ali  Tekalan ve Cemil Koca’nın da aralarında bulunduğu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =