İbrahim Kalın'dan 'İstiklal Marşı' krizine ilişkin sert tepki!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  Mardin'de yaşanan  İstiklal   Marşı   krizine   ilişkin   sert  açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  İbrahim   Kalın  Beştepe deki kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.  Kalın   Mardin  deki  İstiklal   Marşı   krizine   ilişkin   sert  açıklamalarda bulundu.

 

 

Muhabirin "HDP li  Mardin  Belediye Başkanı  Ahmet Türk  ün ilk meclis toplantısında  İstiklal   Marşı  nın okunmamış olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusu üzerine Kalın şunları söyledi;

"Mardin de yaşanan bu hadise bildiğiniz gibi AK Partili belediye başkanı arkadaşımızın ikazı üzerine düzeltildi ve daha sonra okundu.

 

 

Böyle bir ikazla düzeltilmesi bile sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği beka meselesini malesef teyid etmiştir.

"BU TAVIR MARDİNLİ Yİ İNCİTMİŞTİR"

İstiklal  Marşı  bütün şehirlerimizin marşıdır. Buna karşı doğal refleksin ne olması gerekir? İnsanların bunu ruhlarında hissetmesi ve okunmalıdır , bu tavır Türkiye yi ,  Mardin  i , Mardinli yi incitmiştir.

Kadim  Mardin  şehrinin o çok renkli , çok dilli ama milli ve yerli ruhunu düşündüğünüzde Mardinliyi incitmiştir. Doğal refleksin bu olması zihin kodlarında ne tür hataların , sıkıntıların olduğunu göstermektedir. Bundan gocunanlar varsa kendilerini muhasebeye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =