YTB ve Azerbaycan Devlet İdarecilik Akademisi arasında işbirliği

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile  Azerbaycan  Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yanında  Devlet   İdarecilik   Akademisi   arasında  eğitim  işbirliği  protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde ortak projele

haber7
0

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile  Azerbaycan  Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yanında  Devlet   İdarecilik   Akademisi   arasında  eğitim alanında işbirliğine ilişkin protokol imzalandı. Mutabakat zaptına  YTB  Başkanı Abdullah Eren ve  Azerbaycan  Cumhurbaşkanlığı  Devlet   İdarecilik   Akademisi  Rektörü Prof.Dr. Urhan Alekberov imza koydu. Protokol çerçevesinde Türkiye ve  Azerbaycan  arasındaki eğitim işbirliğinin daha da geliştirilmesi planlanıyor. Bu çerçevede iki kurum  arasında  ortak projeler geliştirilerek tecrübe paylaşımına gidilecek.

PROTOKOL TÜRKİYE VE  Azerbaycan  İLİŞKİLERİNE KATKI SAĞLAYACAK

İmza töreninde konuşan  YTB  Başkanı Abdullah Eren , protokol sayesinde Türkiye ve  Azerbaycan  arasındaki eğitim işbirliğinin daha da yukarıya taşınacağını kaydetti.  YTB  Başkanı Eren , “İmzaladığımız protokolle inşallah Türkiye ve  Azerbaycan  arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesine katkı sağlayacağız.  YTB  ile  Azerbaycan   Devlet   İdarecilik   Akademisi   arasında  eğitim alanında zaten ciddi bir  işbirliği  vardı. Bu işbirliğimizi imzalanan protokolle biraz daha ileriye götürmüş olacağız. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı  Devlet   İdarecilik   Akademisi  Rektörü Prof.Dr. Urhan Alekberov ise protokolün ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =