AA: Terör örgtü PKK/YPG, Rusya ve Esed ile ortak harekete ediyor

Suriye'nin kuzeyinde  Tel Rıfat  ilçesini işgal eden  Terör  örgütü YPG/PKK ,  Rusya  ve Beşşar  Esed  rejimi güçleriyle  ortak  hareket ederek ilçeyi elinde tutmaya çalışıyor.

haber7
0

Suriye nin kuzeyinde Türkiye sınırına 18 kilometre mesafedeki  Tel Rıfat  ilçesi , 3 yılı aşkın süredir terör örgütü YPG/PKK nın işgali altında bulunuyor.

 

 

Afrin ilçesini kaybederek ağır darbe alan terör örgütü ,  Tel Rıfat  ı işgalde tutmak için ilçede  Esed  rejimi güçleri ile  Rusya  nın varlığına güveniyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre , Rus askeri danışmanları ve rejimin 5. kolordusuna mensup bazı askerler ,  Tel Rıfat  ilçe merkezindeki YPG/PKK lı teröristlere eşlik ediyor.

 

 

Örgütün kontrol noktalarına takılmadan ilçe merkezinde rahatça dolaşan rejim askerleri , yaklaşık bir hafta önce merkezdeki bazı binalar ile Kefer Nasih yerleşimindeki bir tepeye kendi bayrağını asmıştı.

YPG/PKK ,  Rusya  VE REJİM GÜÇLERİ İLE  ortak   harekete  EDİYOR

Kaynaklar , örgütün  Rusya  ve rejim güçleriyle  Tel Rıfat  ın beldelerinde de benzer şekilde  ortak  hareket ettiğini ifade ediyor.

Esed rejimi , kenti muhaliflere bırakmamak ve Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı Harekatı bölgelerine tehdit oluşturmak için  Tel Rıfat  ta varlık gösteriyor. Rejim güçlerinin  Tel Rıfat  a çıkan rotalarından biri olan , bölgenin güneyindeki Nubl ve Zahra kasabaları , İran destekli yabancı teröristler tarafından kontrol ediliyor.

Rejim ve  Rusya  korumasına güvenen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =