Şırnak'ta polis kıyafetli soygun girişimi

Şırnak’ta  polis  kıyafeti giymiş bir kişi kuyumcuyu soymaya çalıştı. Hırsızın dalgınlığından faydalanan kuyumcu , zanlının silahını alarak etkisiz hale getirdi.

haber7
0

Hayrete düşüren olay kent merkezi Yeşilyurt Mahallesi Uludere Caddesi üzerinde bulunan İhsan İnal’a ait kuyumcu dükkanında yaşandı. Edinilen bilgilere göre , kuyumcu İhsan İnal’ın kardeşi Faruk İnal , sabah saatlerinde iş yerini açtıktan sonra  polis   kıyafetli  yüzü maskeli bir kişinin içeri girdiğini gördü.  polis  kıyafeti giymiş hırsız , Faruk İnal’a silah doğrultarak kuyumcu dükkanını soymaya çalıştı. Faruk İnal , hırsızın bir anlık boşluğundan yararlanarak silahını elinden alıp , zanlıyı etkisiz hale getirdi. Kuyumcunun yan tarafından bulunan 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’na götürülen zanlı , daha sonra olay yerine gelen Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Zanlı , ifadesi alınması için karakola götürüldü. 

Kuyumcu İhsan İnal , "Ben yoktum burada. Aşağı indiğimde burada biri oturuyordu , gözyaşları içinde , biber gazı sıkmışlar. Maskeli biri gelmiş buraya ,  polis   kıyafetli  silah doğrultmuş kardeşime. Kardeşim de onu tutup silahını almış , boğuşma yaşandılar. Hırsız herhangi bir şey almadı" dedi. 

Olayla ilgili geniş çapta inceleme başlatıldı. 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =