Şehit öğretmen Necmettin Kuyucu'ya vefa!

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen kitap fuarında düzenlenecek “Gençler , Elinizden Gelen Kitap Olsun” kampanyasıyla şehit  öğretmen  Necmeddin  Kuyucu  adına , kendi okulunda bir kütüphane kurulacak.

haber7
0

Çalışkan ve dürüst kişiliğiyle tanınan  Necmettin  hoca , 2 Nisan 2019 tarihinde , Gebze Atatürk Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcılığı görevindeyken bıçaklı saldırı sonucu şehit edilmişti. Necmeddin Kuyucu’nun adının yaşatılması , yirmi yıllık emeğine ve hatırasına sahip çıkılması adına  Kocaeli  Büyükşehir Belediyesi , sosyal sorumluluk kapsamında , hocanın okulunda , vatandaşların da katılımıyla bir  kütüphane  kuracak. Kampanyaya yerel ve ulusal pek çok sivil toplum kuruluşu da destek verecek. 

Kocaeli Kitap Fuarı’nda geleneksel hale gelen kitap bağışı kampanyalarıyla Üsküp’den Van’a kadar pek çok şehirde kütüphaneler oluşturuldu. Türkiye’nin ziyaretçi sayısı , etkinlik ve katılımcı açısından en büyük kitap fuarı olan  Kocaeli  Kitap Fuarı , bu yıl 27 Nisan’da , 11. kez kapılarını kitapseverlere açacak.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =