TÜPRAŞ'tan İstanbul Havalimanı'na jet yakıtı satışı

 İstanbul Havalimanı  , 5 yıl süreyle yıllık 1 ,8 milyon ton  jet  yakıtını TÜPRAŞ'tan tedarik edecek

haber7
0

İstanbul  Havalimanı  nın ihtiyacı olan  jet  yakıtının temini amacıyla  İGA   İstanbul Havalimanı  Akaryakıt Hizmetleri AŞ tarafından düzenlenen ihalenin sonuçlandığı , Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ nin (TÜPRAŞ) ,5 yıl süreyle yıllık 1 ,8 milyon ton  jet   yakıtı  satışına hak kazandığı bildirildi. TÜPRAŞ  tan  yapılan yazılı açıklamada , dünyanın en büyük hava limanlarından  İstanbul Havalimanı  nın yıllık  yakıt  ihtiyacının , ilk yıl için 3 milyon tonun üzerinde olması beklendiği belirtilerek , ihale sonucunda yıllık 1 ,8 milyon tonluk satışıyla ihalede en büyük payı kazandığı kaydedildi.

 

 

Şirketin bu miktarla  İstanbul Havalimanı  nın  jet   yakıtı  ihtiyacının yaklaşık yüzde 60 ını karşılayacağına işaret edilen açıklamada ,  TÜPRAŞ  Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu nun şu görüşlerine yere verildi:

"Türkiye nin en büyük sanayi şirketi olmanın sorumluluğuyla ülkemizin akaryakıt ihtiyacını kesintisiz karşılamaya devam etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu ihaleyle  İstanbul Havalimanı  nın  jet   yakıtı  ihtiyacının da en büyük kısmını karşılayarak , ülkemiz cari açığının kapanmasına da katkıda bulunduğumuz için gurur duyuyoruz. Dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alan  İstanbul Havalimanı  nın sektöre dinamizm katacağına inanıyoruz.  TÜPRAŞ  olarak , deniz ve demiryolu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =