Lübnan'dan Trump'a tepki! Kanımızın değeri yok

Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil ,  ABD  Başkanı Donald Trump'ın İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda öne sürdüğü "Yüzyılın Anlaşması"nı ,  Filistin  davasının boynun

haber7
0

Basil ,  Rusya  nın başkenti  Moskova  da bakanlar düzeyinde gerçekleştirilen 5. Rusya-Arap İşbirliği Forumu ndaki konuşmasında , Beşşar  Esed  rejiminin Arap Birliğindeki üyeliğinin yeniden aktif hale getirilmesi , Suriyeli mülteciler konusu ve  Filistin  davasına değindi.

 

 

ABD tarafından gündeme getirilen  Yüzyılın Anlaşması  hakkında Basil , şunları ifade etti:

"Yüzyılın Anlaşması nın yeni nesillerin güven ve barış içinde yaşamasını sağlayacak yeni ufuklar açmasını temenni ediyorduk ancak bunun , davanın etrafına çevrilen bir zincir olduğunu gördük. Boğmaya çalışılan bu davayla birlikte  Kudüs  , Golan Tepeleri , Şeba Çiftlikleri elden gidiyor."

 

 

Lübnanlı Bakan Basil , "bir ülkenin başka bir halka ait tarihi başkenti üçüncü bir halka hibe ettiği" bu dönemde en çok uluslararası ilişkilerdeki dengeleri korumaya ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Basil , sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu da (ABD nin  Kudüs  ü İsrail in başkenti olarak tanıma kararı) ,  Filistin  de kadınları öldüren , çocukları vuran ve savunmasız insanları evsiz bırakmanın yanı sıra nefretini zeytin ağaçları ile kilise kubbeleri ve cami minarelerine kusanların seçim kampanyası için yapılıyor. Kanımızın oy toplamak isteyenlerin nezdinde hiçbir  değeri  yok. Barışı kabul etmeyenler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =