Vakıf Katılım Siirt'te şube açtı

 Vakıf   Katılım  Genel Müdürü İkram Göktaş , "Katılım bankalarının bankacılık sektöründeki payı yüzde 6'ya çıktı." dedi.

haber7
0

Güres Caddesi nde hizmet verecek  Vakıf   Katılım   Siirt  Şubesi nin açılışı , Vali Vekili Erkan Savar ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle yapıldı.

Göktaş , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Katılım  bankacılığı sektörünün en hızlı büyüyen kurumu olan  Vakıf  Katılımın 42 ilde 91  şube  sayısına ulaştığını , yıl içinde bu rakamı 110 a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Geçen yıl 325 ,4 milyon lira net karla bankacılık sektöründe öz kaynak karlılığı en yüksek kurum olduklarını belirten Göktaş , "Geçtiğimiz yıl reel sektöre destekleri artırarak nakdi ve gayri nakdi 19 ,1 milyar lira fon kullandırdık. Halkımızın  Vakıf   Katılım  markasına gösterdiği teveccüh ve güvenin bir sonucu olarak topladığımız fonları yüzde 50 ,5 artırarak 15 ,1 milyar liraya çıkardık." diye konuştu.

Katılım bankalarında 15 bin 143 kişi istihdam ediliyor

Katılım bankacılığının son yıllarda önemli gelişme gösterdiğine işaret eden Göktaş , ülke genelinde  şube  ağını hızla yaygınlaştıran  Katılım  bankalarının şu anda bin 108 şubede 15 bin 143 kişiyi istihdam ettiğini dile getirdi.

"Türkiye de faaliyet gösteren  Katılım  bankalarının konsolide olmayan toplam aktif büyüklüğü 2018 de 206 milyar 653 milyon lira oldu." diyen Göktaş , "2017 sonuna ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =