Ecdadın hatırasını ne kadar sökseniz de kökü bizde!

Haber 7 Yazarı Esra Elönü , Bilecik'te CHP'ye geçen yönetiminin Osmanlı izlerini silmesine çok sert tepki gösterdi.

haber7
0

Ne demiştim , bu saatten sonra oy sandıklarını değil , adam sandıklarımızı konuşalım.

Ne yalan söyleyeyim , İstanbul hüznüm henüz dibe çökmedi hala buruk bir tatla güncellenip duruyor içimde. Fatih’in İstanbul’unu zulüm 1453’de başladı diyen zihniyete teslim etme düşüncesi bile kalbime zulüm. Hani çok sevdiğini uğurladıktan sonra belki döner umuduyla kapıyı tam kapatmadığım gibi kalbimi de tam kapatmadım. Fethin dürüstü olacaksın , Bizansın yalancısı değil. Bunu bildim bunu söylerim.

Bu arada içimizdeki gargara şahsiyetli muhterisler için , içindeki çöp suyunu kendi camiasına bulayan “ Ne var canım kaybedildiyse” diyen odun parçalarına bir isim buldum. Hem onursuz hem de omurgasız deme yolu. Kelime ekonomisini bu gibi durumlarda kullanıyorum.  Onurgasızlar!

İçtiğimiz çayın ya da suyun bile tadı bozuksa tazeleme yolunu seçiyorsak medeniyetin onurlu şehrine nifak tadı değdiyse neden seçim tazelenmesin bunu da sormak gerek! . Hele ki bu şehir takım elbiseli kalaşnikofların dağ mimarlarının arasında pay edilmeye çalışılıyorsa..

Buyrun daha ilk günden Chp  Bilecik  Belediyesinin acizlik icraatlarını uygulama iştahı karşısında şaşkınlığımız çok sıska kaldı. Belediye binası duvarlarında Osmanlı gravürlerini ve minyatürlerini sökmeleri neyin hıncı olabilir. Bu heriflere “Ne  kadar  sökerseniz sökün kökü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =