Toyota sakarya'dan dünyaya yayılıyor!

 Toyota  Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ. Genel Müdür ve CEO'su Toshihiko Kudo , Toyota'nın Avrupa'daki üretim tesislerinden Sakarya'daki  Toyota  Türkiye Fabrikasında üretilen  Corolla  ve C-HR'nin yüzde

haber7
0

Kudo , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Toyota   Corolla  nın benzin motorlu dışında hibrit motorlu olarak da üretimine başladıklarını belirterek , Yeni  Corolla  ile ihracat pazarlarının genişlediğini , hali hazırda dünyanın 150 ülkesine ihracat yapabilecek durumda olduklarını söyledi.

2018 yılında toplam üretimin 260 bin adet olduğunu anımsatan Kudo , bunlardan 65 binin  Corolla  , 195 bininin ise  C-HR  olduğunu kaydetti. 

Geçen yıl 235 bin  Corolla  ve  C-HR   ihraç  edildiği bilgisi veren Kudo , "Geçen yıl 42 bin  Corolla  yı , 193 bin de  C-HR  yi  ihraç  ettik. Sonuç olarak üretimimizin yüzde 90 ını  ihraç  ederken , yüzde 10 u da iç piyasaya gidiyor. Toplam üretimimizin yüzde 66 sını hibrit motorlu  Corolla  ve  C-HR  ler oluşturuyor. 2019  üretim  hedefimiz ise 81 bini  Corolla  , 167 bini  C-HR  üreterek toplam 248 bine ulaşmak. Ayrıca 2019 da 64 bin  Corolla  , 164 bin  C-HR  olmak üzere toplam 228 bin ihracat hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Dünya otomotiv sektöründe  Toyota  da uzun vadede sıfır emisyon hedefi çerçevesinde çalışmaların sürdürüldüğünü anlatan Kudo , yüzde 90 civarında ihracat nedeniyle  Toyota  Otomotiv Sanayi Türkiye olarak bu hedef doğrultusunda çalışmalarını tüm gayretiyle yerine getirdiklerini dile getirdi.

Kudo , "Ocak ayı sonunda seri üretimine başladığımız 12. nesil  Corolla  ile ihracat noktalarımız 100 den 150 ülkeye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =