ABD'li isimden Türkiye'ye PKK/YPG mesajı

 ABD  Dışişleri Bakanlığı  Suriye  Operasyonları Kıdemli Danışmanı emekli Albay Outzen , "Güvenli bölgenin doğru bir şekilde uygulanmasını sağlarsak YPG'yi sınırdan çıkaracağız ve ağır silahlar da çıkar

haber7
0

ABD Dışişleri Bakanlığı  Suriye  Operasyonları Kıdemli Danışmanı emekli Albay Rich Outzen , (Suriye nin kuzeyinde) Güvenli bölgenin doğru bir şekilde uygulanmasını sağlarsak YPG yi sınırdan çıkaracağız ve ağır silahlar da çıkarılmış olacak" dedi.

Outzen , Siyaset , Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı Washington Ofisi (SETA DC) tarafından düzenlenen "Suriye’de ABD-Türkiye İş Birliğindeki Güçlükler" konulu panelde konuştu.

Suriye de Türkiye-ABD iş birliğinin başarısız olmasını hiç kimsenin görmek istemediğini belirten Outzen ,  ABD  nin  YPG  ile olan ilişkisini  DEAŞ  ile mücadelede bir araç olarak nitelendirdi.

ABD nin  Suriye  den askerlerini çekme kararının operasyonel olduğunu ve  ABD  askerinin en başından beri  DEAŞ  ile mücadele için orada bulunduğunu söyleyen Outzen ,  Suriye  den çekileceklerini , çekilmenin ne zaman olacağınınsa , uluslararası koalisyonunun  ABD  çekildikten sonra ne kadar destek vereceğine ve güvenli bölgenin oluşturulması gibi birçok bölgesel faktöre bağlı olduğunu ifade etti.

Outzen ,  ABD  ,  Suriye  den politikası gereği ayrılmıyor , sadece askerlerini çekiyor." dedi.

Suriye de Fırat ın doğusunun şu aşamada , siyasi süreçte görüşmelerin bir parçası olmak zorunda olmadığını ifade eden Outzen ,  ABD  ve Türkiye arasındaki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =