Trump'a seçim öncesi kötü sürpriz! Kendi partisinden ilk rakip

ABD'de 2020 Başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayan eski Massachusetts Valisi  Bill Weld  ,  ABD  Başkanı Trump'a  Kendi   partisinden   rakip  olan ilk aday oldu. Weld ,  ABD  Başkanı Donald Trump'a  Kendi  partisinde

haber7
0

Amerikan haber kanalı CNN International e açıklama yapan 73 yaşındaki  Bill Weld  ,  Trump  ın 2020 de tekrar seçilmesi ve 6 yıl daha  Beyaz Saray  da kalmasının siyasi bir trajedi olacağını söyledi.

ABD nin geleceğinden endişe duyduğunu belirten Weld , Başkanlık yarışına katılmasam kendimden utanırdım dedi.

Weld , Cumhuriyetçi Partinin adaylığını kazanamazsa da bağımsız aday olarak seçime girmeyeceğini belirtti.

TRUMP IN CUMHURİYETÇİLER DEN ALDIĞI DESTEK YÜZDE 90 A YAKLAŞIYOR

Küresel araştırma şirketi Gallup un anketine göre  ABD  Başkanı  Trump  ın Cumhuriyetçiler arasında aldığı destek yüzde 90 a yaklaşıyor.

1991-1997 de Massachusetts valisi olarak görev yapan Weld , 2016 Başkanlık seçimlerinde yarışan Özgürlükçü (Libertarian) Parti adayı  Gary Johnson  ın da başkan yardımcısı adayı olmuştu.

DAHA ÖNCE DEMOKRATLARDAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İSİMLER

ABD nin eski Başkanı  Barack Obama  nın yardımcısı  Joe Biden  , ABD de eski Temsilciler Meclisi Üyesi Beto O Rourke ,  ABD  nin Vermont eyaleti Senatörü Bernie Sanders , Meksika kökenli bir aileden gelen ve eski ABD Başkanı Barack Obama nın Konut ve Kentsel Gelişim Bakanı olan Julian Castro , Irak Savaşı na katılan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =