THY, Marakeş'i uçuş ağına ekledi

"Büyük Göç" sürecini tamamlayarak tüm yolcu operasyonlarını İstanbul Havalimanı merkezli gerçekleştirmeye başlayan  THY  , Fas'ın turistik şehri Marakeş'i  uçuş   ağına  ilave etti.

haber7
0

THY Basın Müşavirliği nden yapılan açıklamaya göre , bayrak taşıyıcının yeni evinde uçuşbaşlattığı ilk nokta olma özelliği taşıyan Marakeş ,  THY  nin Fas taki ikinci , küresel ölçekte ise 308. uçuş noktası oldu. 

THY , 15 Nisan itibarıyla başlayan ve haftada 5 gün icra edilecek İstanbul-Marakeş-İstanbul direkt uçuşları ile dünyanın en fazla uluslararası destinasyonuna uçan havayolu şirketi unvanını da pekiştirdi. Hat açılışı nedeniyle  Marakeş  Menara Havalimanı’nda düzenlenen törene  THY  yöneticileri ,  Marakeş  Menara Havalimanı’ndan üst düzey temsilciler ve basın mensupları katıldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen  THY  Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur , İstanbul Havalimanı ile küresel havacılıkta yeni bir dönem başladığını belirterek , "Yeni operasyon merkezimiz , halihazırda küresel ölçekte eşsiz olan uçuş ağı performansımızı daha da geliştirmemiz için bize önemli bir fırsat tanıyor. Biz de bu fırsatı değerlendirmek için yeni stratejiler üzerinde çalışıyoruz.  Marakeş  , yeni evimizde uçuş ağımıza eklediğimiz ilk destinasyon olarak bizim için daima ayrı bir anlam taşıyacak. Yolcularımızı bu kızıl şehre ayrıcalıklı seyahat deneyimimiz ile taşıyacak olmaktan ve Marakeş’i uçuş ağımıza eklemekten mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.  Toprağın renginden dolayı "Kızıl Şehir" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =