Uçak yolculuğunda internet pahalıya patladı: 35 bin TL fatura

Belçika'dan Dubai'ye uçak seyahatinde yol boyunca kablosuz  internet  kullanan yolcuya 5 bin 463 euro (35 bin 885 TL)  telefon  faturası geldi.

haber7
0

Belçika basınında yer alan habere göre , Valonya bölgesinden bir blog yazarı , Brüksel den Dubai ye uçuşu sırasında yol boyunca kablosuz  internet  kullandı.

Yolculuk sonrasında , Belçika nın en yaygın  telefon  operatörü abonesi olan söz konusu yolcuya 5 bin 463 euro luk  telefon  faturası geldi.

Telefon operatörünün uçuşta  internet  hizmeti olmadığı , bu nedenle yolcunun  uçak  şirketince yüksek fiyatlı uydudan  internet  bağlantısına aktarıldığı kaydedildi.

Telefon operatörü yetkilisi , normal durumlarda  internet  kullanımının 60 euro yu geçtiğinde uyarı mesajı gönderildiğini ve kullanımın otomatik olarak bloke edildiğini ancak söz konusu kişinin telefonundan bu seçeneği kaldırdığını bildirdi.

Fatura karşısında "şaşkınlığa" uğradığını belirten kullanıcı ise kendisine uyarı mesajının uçuş sonlandığında geldiğini iddia etti.

Belçika dan Dubai ye uçuşlar sezona göre 500 ila 1000 euro arasında değişiyor.  telefon  operatörü , ilk defa böyle bir durumla karşılaştıklarını ,  uçak  biletinden çok daha  pahalıya  gelen  telefon  faturası için kullanıcıyı uyaracaklarını ve çözüm yolu bulmaya çalışacaklarını açıkladı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =