"Yabancı yatırımcılar için her türlü kolaylığı sağlarız"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile  Belarus  Başbakan Yardımcısı Igor lyashenko , Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde Azeri-Türkiye Üretim Birliği (ATÜB) tarafından kurulan traktör fabrikasını ziyaret etti.

haber7
0

Keskin Organize Sanayi Bölgesi nde bulunan fabrikaya gelişinde Vali Yunus Sezer , Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Pakdemirli ve lyashenko , fabrikada montaj alanlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Pakdemirli , gazetecilere yaptığı açıklamada , bugün sabah Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı nın yapıldığını belirterek , hem Türkiye nin hem de  Belarus  un iki ülkede karşılıklı yatırımlarının olduğunu söyledi.

Türkiye nin  Belarus  taki en büyük yatırımcı olduğuna ve bu anlamda karşılıklı yatırımları birlikte izleme ve ticareti artırma kararı aldıklarına dikkati çeken Pakdemirli , şöyle konuştu:

"Ticaretimiz 2014 ve 2015 yıllarında düşüş trendine girse de 2016 dan itibaren iki ülkenin liderlerinin yakın yaklaşımları sayesinde ticaretimiz arttı. Ticaretin yanında yatırımlar da arttı. Bugün burada Türkiye-Belarus-Azerbaycan ortaklığıyla yapılan traktör fabrikasını  Belarus  Başbakan Yardımcısı ile ziyaret ettik. Bu , geleceğe yönelik iki ülkenin yapacağı yatırımlarla ilgili çok umut verici. Bu anlamda da karşılıklı yatırımları izlemeye devam edeceğiz. İki ülke arasındaki ilişkilerin ve ekonomik faaliyetlerin artması konusunda gerekli aksiyonları birlikte almaya karar verdik. Yarın da iki Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki toplantılarda ve ikili görüşmelerde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =