FETÖ'nün adliyedeki 'beşlikleri' deşifre edildi

Sivas Adliyesinde görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nda (FETÖ/PDY) "beşlik" diye tabir edilen örgüt üyelerinden oldukları öne sürülen ik

haber7
0

FETÖ nün devlet kurumlarına sızan üyeleri , soruşturma ve yargılama  süreçlerinde edinilen bilgi ve belgeler , itirafçı beyanları ve tanık  anlatımlarıyla  deşifre  ediliyor.

 

 

Sivas ta "beşlik" diye adlandırılan örgüt üyelerinden olduğu öne  sürülen iki zabıt katibi de itirafçı ifadesiyle  deşifre  edildi.

İtirafçı B.P nin ifadesiyle tespit edilen Yücel Ç , Sivas 2. Ağır Ceza  Mahkemesince "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına  çarptırıldı.

 

 

Yücel Ç nin ifadesi ve ByLock içeriklerinden hareket eden Mahkeme  Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya , sanığın "sohbetleri"ne katıldığı itirafçı  B.P nin dosyasını inceledi.

Kapatılan Kılıçarslan Özel Eğitim Kurumlarında öğretmenlik yapan ,  adliyede "beşlik" olarak adlandırılan terör örgütü üyelerine "sohbet" veren ,  Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan ve etkin pişmanlıktan faydalanan  B.P nin dosyasında , Sivas Adliyesi İnfaz Bürosu nda görevli zabıt katiplerinden  Yücel Ç. ve Y.E.K nin bu sohbetlere katıldığını itiraf ettiğini gören Çetinkaya ,  Yücel Ç nin örgüt üyeliğinden ceza almasına rağmen diğer zabıt katibi hakkında  herhangi bir işlem yapılmadığını fark etti.

Çetinkaya , SEGBİS üzerinden B.P nin yeniden ifadesine başvurdu.

B.P , zabıt katibi Y.E.K yi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =