Afyonkarahisar Belediye Başkanı Zeybek mazbatasını aldı

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde AK Parti'den  Afyonkarahisar   Belediye   Başkanı  seçilen  Mehmet Zeybek  ,  mazbatasını  alarak görevine başladı.

haber7
0

Başkan  Zeybek  e  mazbatasını  , İl Seçim Kurulunda düzenlenen törenle , Merkez İlçe Seçim Kurulu  Başkanı  hakim Habibe Aslan verdi.

Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan  Belediye   Başkanı   Mehmet Zeybek  , Yüksek Seçim Kurulunun verdiği nihayi kararın ardından  mazbatasını  aldığını söyledi.

Kendisine oy veren ve vermeyen herkesin  Belediye   Başkanı  olduğunu belirten  Zeybek  , "Hiçbir ayrım yapmadan herkese hizmet etmek için gayret sarf edeceğiz. Rabbim mahcup etmesin. İlk icraatımız olarak AFRAY ın takipçisi olacağız. Askeri havaalanının sivil uçuşlara açılmasıyla alakalı girişimlerde bulunacağız. İnşallah  Afyonkarahisar  a güzel hizmetler kazandıracağız." diye konuştu.

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti  Afyonkarahisar  Milletvekili Veysel Eroğlu da kentin çok güzel hizmetlere layık olduğunu ifade etti.

- "Gerekirse ekmeğimizi bölüşür , onları aç bırakmayız"

Bir gazetecinin , "Mazbata alan bir  Belediye  başkanının ilk icraatı Suriyelilere yapılan yardımları kesmek oldu , sizde böyle bir şey olacak mı?" sorusu üzerine Eroğlu , şunları kaydetti:

"Bizde böyle bir şey olamaz , çünkü onlar gönül coğrafyamız. Yani cetvelle çizilen sınırlar var. Eğer cetvel biraz öbür tarafta çizilseydi , onlar da bizim vatandaşımız olacaktı. Biz her mazlumun , mağdurun yanındayız. Gerekirse ekmeğimizi bölüşür , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =