ABD  Başkanı  Trump  , "Ben Boeing'in yerinde olsam ,  Boeing  737 Max'leri tamir eder , şahane yeni özellikler ekler , uçağı yeni bir markayla piyasaya sürerdim" dedi.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  ,  Endonezya  ve  Etiyopya  da yaşanan kazaların ardından 737 Max tipi yolcu uçaklarına çok sayıda ülkenin hava sahasını kapattığı ve uçuşlarını durdurduğu  ABD  li uçak üreticisi Boeing e , söz konusu modelde değişiklikler yapıp yeni bir marka ismiyle piyasaya sürme tavsiyesinde bulundu.

Trump , kişisel Twitter hesabında konuyla ilgili yaptığı paylaşımda , "Ben  Boeing  in yerinde olsam ,  Boeing   737 Max  leri tamir eder , şahane yeni özellikler ekler , uçağı yeni bir markayla piyasaya sürerdim" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı , paylaşımında , ironik bir ifadeyle "Ben marka yaratmaktan ne anlarım ki belki de hiç (ama başkan oldum sonuçta)" yorumunda bulundu.

Trump , iş adamı olarak kendi adını taşıyan markayı çok sayıda ürün , hizmet ve işletmede kullanıyor.

Boeing  737 Max  8 krizi

Etiyopya Hava Yollarına ait  Boeing   737 Max  8 tipi yolcu uçağı , 10 Mart ta Addis Ababa dan Kenya nın başkenti Nairobi ye gitmek için havalandıktan kısa süre  sonra  düşmüş , uçaktaki 157 kişi hayatını kaybetmişti.

Endonezya da ise Lion Hava Yollarına ait "JT 610" sefer sayılı  Boeing   737 Max  8 tipi uçak , 29 Ekim 2018 de , Cakarta dan Sumatra Adası ndaki Pangkal Pinang şehrine gitmek üzere havalandıktan kısa bir süre  sonra  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =