Kanser hastası Sırp profesör şifayı Türkiye'de buldu

Kalın bağırsak kanserinin karaciğere sıçraması nedeniyle ameliyat yapılamayacak durumda olan  Sırp  akademisyen , Türkiye'de uygulanan ve tıp literatürüne giren yöntemle şifa buldu.

haber7
0

Sırbistan da kriminal alanındaki sayılı akademik çalışmalara imza atan 42 yaşındaki profesör Zoran Kesic , 3 yıl önce kansere yakalandı. 

Donörüyle  Türkiye  ye gelen Kesic , Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Organ Nakli Bölümü nde , Prof. Dr. Deniz Balcı , Prof. Dr. Kaan Karayalçın , Prof. Dr. Meltem Koloğlu , Prof. Dr. Ali Abbas Yılmaz başkanlığındaki ekip tarafından yapılan başarılı operasyonla karaciğer nakli oldu.

AÜ Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Genel Cerrahi ve Organ Nakli Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Deniz Balcı , nakil operasyonuna ilişkin AA muhabirine açıklamada bulundu.

Kalın bağırsak kanserine yakalanan Kesic in "karaciğerine sıçrayan çok sayıda tümör bulunduğu , ülkesinde her iki organından ameliyat olduğu" bilgisiyle hastanelerine geldiğini anlatan Balcı , ayrıca sağlık belgelerinde "ameliyatın üzerinden bir yıl geçtikten sonra hastanın karaciğerindeki tümörün yeniden ortaya çıktığının" yer aldığını söyledi.

Balcı , "Zoran bunun üzerine  Sırbistan  da kemoterapi almış , ardından bir ameliyat daha olmuş. Kemoterapilerle takip edilmiş. Bu esnada da karaciğerinde tekrar tümör saptanıyor. Karaciğerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =