Kalp sağlığına dikkat çekmek için pedal çevirdiler

 Kalp   sağlığına   dikkat   çekmek  için ,  İstanbul  İl Sağlık Müdürlüğü , Kalbin İçin Pedalla Grubu ve Türk Kardiyoloji Derneği tarafından , 'Geleneksel Bisiklet Turu' etkinliği düzenlendi.

haber7
0

Kalp  sağlığına   dikkat  çekmek için ,  İstanbul  İl Sağlık Müdürlüğü , Kalbin İçin Pedalla Grubu ve Türk Kardiyoloji Derneği tarafından , Geleneksel Bisiklet Turu etkinliği düzenlendi. Sağlıklı Nesiller İçin Bisikleti Önemsiyoruz temasıyla bu yıl 7 incisi düzenlenen bisiklet turu , Harbiye de bulunan  İstanbul  Kongre Merkezi önünden  Yenikapı  Miting Alanı na kadar sürdü.

Etkinlik öncesi açıklama yapan , Kalbin İçin Pedalla Grubu Başkanı Şahidin Aydemir ,  Kalp   sağlığına  karşı farkındalık yaratmak için bu etkinliği düzenlediklerini belirterek , "Dünyada çok ölümlerin olduğu  Kalp   sağlığına   dikkat  çekmek amacıyla bu tür bisiklet etkinlikleri düzenliyoruz. Ben bir baypaslıyım. Bir baypaslı olarak , insanlara benim gibi olmadan sağlıklarına kavuşmak için hareket kazandırmak istiyoruz. Çünkü çağımızın sıkıntısı hareketsiz yaşantı. Hareketsizliğimize bisikletle bir çözüm bulmaya çalışıyoruz" dedi.

"DESTEK VERMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ"

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Basın Danışmanı Cihan Karabel , sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi sürdüreceklerini söyleyerek , "İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu , bu tarz sosyal hizmetler , sosyal sorumluluklar başlığı altında yapılan çalışmaları çok önemsiyor. Bu anlamda da  İstanbul  İl Sağlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =