2019 emekli ikramiyelerine zam olacak mı? Ramazan ve Kurban Bayramında...

Bu sene tüm emekliler bayram ikramiyesi ile ek gelire kavuşacak. Geçtiğimiz senelerde yürürlüğe giren 1000 TL + 1000 TL olmak üzere toplamda 2 bin TL ikramiye alan emekliler bu rakamın  2019  yılı itibariyle arttırıl

haber7
0

Emekli ikramiyesine  2019  yılı itibariyle  zam  gelecek mi? Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) , "İkramiyeler ,  2019  ve sonraki yıllar için  emekli  aylıkları artışına endekslensin" çağrısı yaptı. Bu talep hayata geçerse , ikramiye tutarı Ocak ve Temmuz aylarında güncellenecek. Peki zamlı  Ramazan  ve  Kurban  Bayramı  Emekli ikramiyesi  ne kadar olacak?

EMEKLİ İKRAMİYESİ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Eğer artış SSK ve Bağ- Kur luların zamlarına endekslenirse , mayıs ikramiyesi bin 101 lira 90 kuruşa çıkacak. Temmuzda ise bu tutara  2019  un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında  zam  yansıtılacak. Yani Ağustos ikramiyesi daha da yüksek olacak.

Eğer artış memur emeklilerininkine endekslenirse de mayıs ayında bin 107 lira 30 kuruş , Ağustos ta bin 162 lira 67 kuruş ikramiye ödemesi yapılabilecek. Emekliler verilecek kararı merakla bekliyor.

İKRAMİYELER NE ZAMAN HESAPTA OLACAK?

Bu yıl  Ramazan  Bayramı ikramiyesinin 27-31 Mayıs ,  Kurban  Bayramı ödemesinin de 5-9 Ağustos arasında verilmesi beklenirken , emekliler bin liralık tutarın artırılmasını istiyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =