PKK köy basıp muhalif Kürtleri alıkoydu

Terör örgütü YPG/PKK , Suriye'nin Irak sınırındaki bir köyü basarak ,  Suriye  Kürt Ulusal Konseyi'nin (ENKS) beş üyesini alıkoydu.

haber7
0

ENKS nin dün akşam saatlerinde yaptığı yazılı açıklamaya göre , terör örgütü YPG/PKK lılar , 4 Nisan da Irak sınırı yakınında bulunan Derik bölgesinde çevrelediği Bani Şefti köyüne baskın yaptı.

Tehdit ederek gençlerin üstünü arayan teröristler , ENKS ye bağlı "Kürdistan Demokratik Partisi" (PDK-S) üyelerinden Bassam Abdülkadir , Siban Muhammed Ahmed , Nuri Yusuf Hangar , Raşid Mahtac Ömer ve Mivan Abdullah Keleş i alıkoydu.

Teröristler ,  muhalif   Kürt  siyasetçileri köy halkının gözü önünde , silah zoruyla götürdü.

Açıklamada , "ENKS olarak  Kürt  vatandaşlara ve özellikle  Suriye   Kürt  Ulusal Konseyi kadrolarına yönelik terör eylemlerini kınıyoruz. Uluslararası toplumu , insan hakları örgütlerini ve  Kürt  partileri PYD ye baskı yapmaya çağırıyoruz." ifadesi kullanıldı.

Suriye nin üçte birini işgal eden terör örgütü YPG/PKK , bu alanlarda kendisine  muhalif  siyaset yapılmasına izin vermiyor. Örgüt daha önce de birçok kez , ENKS üyelerini alıkoymuş , siyasi partilerin ofislerini yakmış veya kilit vurmuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =