Antalya şokunu atlatamadılar! O da Türkiye'ye karşı saldırıya geçti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Krimi arasında yaşanan soykırım gerginliğinde salonu terk eden parlamenter  Joelle Garriaud-Maylam  , sosyal medyada çileden çıktı.

haber7
0

Antalya’daki  NATO  toplantısında Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter  Sonia Krimi  arasında yaşanan sözde Ermeni soykırımı gerginliğinde salonu terk eden öteki parlamenter  Joelle Garriaud-Maylam  , Türkiye’nin haklı yanıtı karşısında çileden çıktı. Parlamenter , Twitter hesabından "TBMM Başkanı  Mustafa Şentop  ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun  NATO  parlamenter semineri açılışında onurdan uzak ve diplomatik olmayan ifadelerle Fransa’ya hakaret etmesi çok kötü" diye yazdı.

TBMM Başkanı  Mustafa Şentop  , "Bunların daha çok siyasi değil , belki psikolojik arka planları araştırılmalıdır. Birçok Fransız parlamenter varken aslen Fransız olmayan bir Fransız parlamenterin bu itirazını farklı bir psikolojik halle izah edilmesi gerektiğini düşünüyorum" demişti. Sosyal medyaya taşınan söz konusu polemiğe Fransız parlamenter Philippe Folliot da dahil oldu.  Folliot , Twitter hesabından "Şentop’un meslektaşım Krimi’nin kökenine dair saldırgan açıklamalarıyla sarsıldım" yorumunu yaptı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =