Bilecik'te CHP'ye geçen yönetimin ilk icraatı: Osmanlı izlerini silmek

 Bilecik  Belediye Başkanı seçilen Semih Şahin , belediye binası önünde yazılı olan "Bilecik Belediye Sarayı" yazısını söktürüp yerine "T.C.  Bilecik  Belediyesi" yazısını astırdı.

haber7
0

Bilecik Belediyesi CHP ye geçer geçmez ilk işleri ,  Belediye binasının üzerindeki “saray” ibaresini kaldırmak ve Osmanlı minyatür ve motiflerini duvarlardan kazımak oldu.

KLASİK  CHP  Lİ BELEDİYE MANTIĞI

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin , belediye başkan yardımcıları ve basın mensuplarının olduğu programda , Bilecik Belediye binası önünde  yer alan “T.C.  Bilecik  Belediyesi” yazısının açılışını yaptı.

Yapılan düzenleme hakkında basın mensuplarına bilgi veren  Bilecik  Belediye Başkanı Semih Şahin , “Bilecik Belediyesi , halkın belediyesidir. Saray haline getirilerek halktan kopuk bir belediye; halkına gerçek hizmet veremez , kendisine hizmet verir. Biz belediyeyi halka açıyoruz ve halkın belediyesi yapacağız. Bu bir simge olsa da bütün hizmetlerimizde bunu herkes görecek.  Bilecik  halkı kendi belediyesi olarak benimseyecek. Bilecik’i halkımızla birlikte daha güzel bir hale getireceğiz. Bunun bir simgesi olarak da belediyemizdeki saray ismini kaldırıp Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesi olarak değiştiriyoruz. Bu belediye , sadece ismiyle değil her şeyiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin , Bilecik’in belediyesi olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

 

OSMANLI FİGÜRLERİNİ KALDIRACAK

Belediye girişindeki  Osmanlı  dönemine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =