Cep telefonlarında devrim! 2020'de başlıyor

 BTK  Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ,  2020  yılında Türkiye’nin eSIM teknolojisine hazır hale geleceğini açıkladı.

haber7
0

’Haftasonu  Teknoloji  Zirvesi’nde konuşan  BTK  Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu , " Aldığımız kurul kararıyla eSIM’ler konusunda operatörlerimiz önümüzdeki yıl şubat ayına doğru düzenlemeyi yapmış olacaklar. eSIM teknolojisi ,  2020  itibariyle Türkiye’de de kullanılabilir hale geliyor olacak" dedi.

 

 

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Yeni Nesil ARGE Kulübü , Bilişim Teknolojileri Kulübü ve IEEE Öğrenci Kulübü tarafından bu yıl ilki düzenlenen WEEKENG 2019 ’Hafta sonu  Teknoloji  Zirvesi’ ,  Teknoloji  dünyasının profesyonelleri ile  Teknoloji  sevenleri buluşturdu. Zirvede yapay zeka , endüstri 4.0 , 5G haberleşme , blok zincir , otonom veritabanı , 3D organ modelleme , moleküler görüntüleme dijital dönüşüm unsurları farklı yönleriyle ele alındı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu nun da katıldığı zirvede , Türkiye nin mobil iletişimde 5G ye geçiş süreci ve  Cep  telefonu teknolojileri konuşuldu. Karagözoğlu ,  2020  yılında Türkiye’nin eSIM teknolojisine hazır hale geleceğini açıkladı.

"ALT YAPIMIZ  2020  YILINA HAZIR"

 

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ,  Zirve  öncesi Demirören Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. SIM kartsız telefonlarla çok yakında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =