THY tarihi taşınma sonrası 1 milyon yolcuyu geçecek

Türk Hava Yolları Genel Müdürü  Bilal Ekşi  , büyük göç  sonrası  yeni merkezleri olan İstanbul Havalimanında ağırladıkları yolcu sayısını açıkladı. Ekşi'nin verdiği bilgiye göre  THY  bu

haber7
0

Türk Hava Yolları , İstanbul Havalimanına  tarihi   taşınma   sonrası  ilk uçuşu yaptığı 6 Nisan saat 14:00 dan bugün de dahil yeni evinde toplam 1 milyondan fazla yolcu ağırlayacak. Konuyla ilgili  Türk Hava Yolları   Genel Müdürü   Bilal Ekşi  , "İstanbul Havalimanında 1 Milyona doğru. Büyük taşınmanın yapıldığı cumartesi gününden itibaren  THY  olarak iniş-kalkış 4 bin 862 seferde toplam 841 bin 915 yolcu taşıdık. Bugünkü yolcularımız ile 1 milyonu aşacağız. Güzel gidiyor; daha da güzel olacak" açıklamasını yaptı. 

AVRUPALI TURİSTİN TÜRKİYEYE İLGİSİ  THY  YOLCU SAYISINA DA YANSIDI

Bu arada Avrupalı turistlerin Türkiye ye ilgisinde artışın devam etmesi  Türk Hava Yolları  na da olumlu yansıması oldu. Avrupa dan gelen turist sayısı ilk 2 ayda yüzde 17.3 artarak 1.2 milyona yükseldi. Avrupalıların toplam turist içindeki payının yüzde 37 yi geçmesi  THY  nin bu pazarda önemli bir yolcu potansiyeline ulaşmasına yol açtı. Avrupa pazarında 2018 yılı toplamında bir önceki yıla göre yüzde 12 ,3 artışla 22  milyon  707 bin yolcu taşıyan  THY  bu pazarda önemli yolcu talebi almaya devam ediyor.

3 AYDA TAŞIDIĞI YOLCU SAYISI 5 MİLYONA YAKLAŞTI

43 ülkede 114 şehire uçtuğu Avrupada  THY  , bu yılın Ocak-Mart döneminde bu hatlarda yüzde 5 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =