Bakan açıkladı! Bu gece sona eriyor

Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli  , 31 Ağustos 2018 gecesi başlayan balıkçılık av sezonunun , endüstriyel avcılık yapan balıkçı gemileri için bu  gece   sona  ereceğini söyledi.

haber7
0

Bakan  Bekir Pakdemirli  , yaptığı yazılı açıklamasında , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın katılımı ile 31 Ağustos 2018 gecesi açılan balıkçılık av sezonunun , endüstriyel avcılık yapan balıkçı gemiler için bu  gece   sona  ereceğini bildirdi. Av yasağının Akdeniz de 15 Eylül , diğer denizlerde ise 1 Eylül de kalkacağını kaydeden  Bakan  Pakdemirli , balıkların üreme ve büyüme döneminde getirilen yasaklara uyulmasının , balıkların korunması , sürdürülebilir avcılığın devam ettirilmesi ve balıkçıların geleceği açısından büyük önem taşıdığını kaydetti.

Bakan Pakdemirli , vatandaşların yetiştiricilik yoluyla elde edilen balıklar sayesinde güvenilir , sağlıklı ve taze balığa 12 ay boyunca ulaşabileceğini belirterek , açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemiz geçen yıl , çoğunluğu ülkemiz sularında bulunmayan , az bulunan veya koruma altına alınan su ürünleri türlerinden 188 milyon dolar ithalat yaparken , 100 e yakın ülkeye ise 952 Milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Ülkemiz su ürünleri sektöründe Bakanlığımızın uyguladığı politikalar sayesinde Net İhracatçı konumunu güçlendirerek sürdürmektedir."

Bakan Pakdemirli , özellikle göçmen balıkların avcılığının , balığın biyolojisi ve su sıcaklığı gibi pek çok çevresel faktörlerin etkisiyle miktar olarak yıldan yıla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =